ANGELO - Klasik & Country Ahşap Merdiven

KLASİK AHŞAP MERDİVEN MODELLERİ
Ankara da imalatını yaptığımız klasik country vintage ahşap merdiven modelleri uygulamalarımız tamamen kendi üretimimizdir. Klasik ahşap merdiven modelleri kullanılan trabzan ve korkuluk şekline göre görünüm olarak farklılaşırlar. Çoğu zaman bu tip modeller country ve vintage merdiven olarak da tanımlanırlar. Merdivenin karakteristik özelliği “baba” olarak tanımlanan merdiven baş ve sonunda kullanılan ahşap malzeme ile trabzanın kavisli bir yapı ile birleşerek klasik görünüm vermesidir. 
CAGGA Ankara klasik country masif merdiven modelleri için kullanılan korkuluklar genellikle kayın ağacından yapılmaktadır. Sert ve sağlam bir ağaç olması yanı sıra istenilen renge boyana bildiği için tercih edilir. Merdiven basamakları üretimi için, MDF malzeme üzerine istenilen ahşap malzemeyi yapıştırarak üretim yapmaktayız. Tek parça ağaçtan veya yan yana getirilerek oluşturulan ahşap merdiven basamak üretim şeklini tavsiye etmiyoruz.
Klasik Ahşap Merdiven Üretim Standartlarımız:
CAGGA Ankara, klasik country masif merdiven imalatları, kanserojen madde içermeyen ham maddeler kullanılarak %100 el işçiliğiyle yapılmaktadır. Ahşap merdiven basamağı için, masif panel, masif parke ve lamine parke malzemesi, istenilen kalınlık sağlanacak şekilde MDF plaka üzerine döşenir. Alın ve yan kısımları seçilen malzeme ile gönye burun kesim olacak şekilde hazırlanır. Özellikle %100 masif kullanımından kaçılması tavsiye olunur. %100 masif malzeme, zaman içerisinde, aynı evlerimizdeki parkelerin zamanla açması gibi sorunlara neden olabilir. Bu nedenle CAGGA olarak, işçiliği fazla olmasına rağmen, form değiştirmeyen bir malzeme olan MDF üzerine ahşap merdiven için istenilen malzemeyi tutkal ile sabitlemeyi daha doğru buluyoruz. Ahşap merdiven basamağı üretim detayımızda kullanıyoruz.
CAGGA Ankara, laminat parkeden klasik ahşap merdiven basamağı için, laminat parke malzemesi, istenilen kalınlık sağlanacak şekilde MDF plaka üzerine döşenir, alın ve yan kısımları seçilen malzeme ile gönye burun kesim olacak şekilde hazırlanır. Merdiven kısımları merdiven basamağı ile aynı malzemeden veya MDF malzeme ham olarak kullanılarak yapılır. Ham MDF istenilen renge boyanır. Merdiven basamaklarının duvar ile birleştiği kısımda, merdiven tarzına uygun olacak şekilde klasik, modern lake süpürgelik veya lake limonluk uygulaması yapılır. Merdiven imalat standartlarımıza buradan ulaşabilir, güncel uygulamalarımızı intagram dan takip edebilirsiniz.