JUBILE - Vintage Mutfak Dolabı

CAGGA Ankara JÜBİLE, özellikle son yıllarda, Mutfak ve ev tasarımında yeni bir akım olan vintage mekanlar için hazırladığımız, vintage mutfak dolabı modelleri ni instagram sayfamızdan takip edebilirsiniz. Çok yakında görsellerini web sitemizde görebilirsiniz. Ankara da imalatını yaptığımız vintage mutfak dolabı uygulamalarımız tamamen kendi üretimimizdir. Vintage mutfaklar kullanılan kapak modeli, dolap taçı, kapak kulbu,ve uygulama şekline göre görünüm olarak farklılaşırlar. Çoğu zaman bu tip modeller country ve vintage mutfak olarak da tanımlanırlar. Mutfakların karakteristik özelliği “baba” olarak tanımlanan dolap araları ile baş ve sonunda kullanılan ahşap malzeme ile klasik görünüm verilmesidir. Vintage modelleri için kullanılan kapakları ham masiften veya  MDF den yapabiliyoruz. Masif kapaklar için, meşe, kestane, ceviz, kavak tercih ediyoruz. MDF malzemesini ise işlenerek klasik formlar verilebiliyoruz. Bunun yanında, tek parça ağaçtan veya yan yana getirilerek oluşturulan vintage mutfakların da üretimini yapmaktayız.
Vintage Mutfak Modelleri İmalat Standartlarımız:
CAGGA vintage mutfak dolabı modeli imalatları, kanserojen madde içermeyen ham maddeler kullanılarak %100 el işçiliğiyle yapılmaktadır. Ahşap kapaklı mutfaklar için, masif panel, masif parke ve lamine parke malzemesi, istenilen kalınlık sağlanacak şekilde MDF plaka üzerine döşenerek yapılabilmektedir. Alın ve yan kısımları seçilen malzeme ile gönye burun kesim olacak şekilde hazırlanmaktadır. Özellikle mutfağında %100 masif kapak ve gövde kullanımı isteyen müşterilerimiz için üretim imkanımız vardır. %100 masif malzeme, zaman içerisinde, aynı evlerimizdeki parkelerin zamanla açması gibi sorunlara neden olabilir. Ancak bu modellerde oluşan bu kusurlar zaman içerisinde daha hoş gözükmesini sağladığından eskidikçe güzelleşirler. Laminat parkeden vintage mutfak dolabı kapak imalatı Ankara daki mobilya atölyelerimizde yapılabilmektedir. Laminat parke malzemesi, istenilen kalınlık sağlanacak şekilde MDF plaka üzerine döşenir, alın ve yan kısımları seçilen malzeme ile gönye burun kesim olacak şekilde hazırlanır. Mutfak kapağı dışında,  mutfak tezgahı da aynı malzemeden aynı şekilde yapılabilinir.
Vintage mutfak dolabı modelleri ‘ne lake boya ve üst yüzey işlemlerine göre farklı görünümler verebiliyoruz. Eskitme veya patine denilen boya uygulamaları ile Ankara da uyguladığımız güncel projeleri intagram dan takip edebilir, Mutfak dolabı imalat standartlarımıza buradan ulaşabilirsiniz. Modern mutfaklardaki asma dolap mantığı, vintage mutfaklarda yerini lükens ayaklara bırakır.