RETRO - Klasik Country Mutfak Dolabı

Ankara da imalatını yaptığımız klasik country vintage mutfak dolabı modelleri uygulamalarımız tamamen kendi üretimimizdir. Klasik mutfaklarda kullanılan kapak modeli, dolap taçı, kapak kulbu,ve uygulama şekline göre görünüm olarak farklılaşırlar. Çoğu zaman bu tip modeller country ve vintage mutfak olarak da tanımlanırlar. Mutfakların karakteristik özelliği “baba” olarak tanımlanan dolap araları ile baş ve sonunda kullanılan ahşap malzeme ile klasik görünüm verilmesidir. 
Klasik ahşap mutfak dolabı kapak modelleri ham masiften veya  MDF den Ankara da yapılmaktadır. Masif kapaklar için, meşe, kestane, ceviz, kavak tercih ediyoruz. MDF malzemesini ise işlenerek klasik formlar verilebiliyoruz. Bunun yanında, tek parça ağaçtan veya yan yana getirilerek oluşturulan farklı tarzları olan mutfak dolabı modelleri de üretimi de yapmaktayız.
Ankara da İmal Ettiğimiz Country Mutfak Dolabı İmalat Standartlarımız:
CAGGA Ankara klasik country vintage mutfak dolabı modelleri imalatları, kanserojen madde içermeyen ham maddeler kullanılarak %100 el işçiliğiyle yapılmaktadır. Ahşap kapaklı mutfaklar için, masif panel, masif parke ve lamine parke malzemesi, istenilen kalınlık sağlanacak şekilde MDF plaka üzerine döşenerek yapılabilmektedir. Alın ve yan kısımları seçilen malzeme ile gönye burun kesim olacak şekilde hazırlanmaktadır. Özellikle mutfağında %100 masif kapak ve gövde kullanımı isteyen müşterilerimiz için üretim imkanımız vardır. %100 masif malzeme, zaman içerisinde, aynı evlerimizdeki parkelerin zamanla açması gibi sorunlara neden olabilir. Ancak bu modellerde oluşan bu kusurlar zaman içerisinde daha hoş gözükmesini sağladığından eskidikçe güzelleşirler.
Laminat parkeden klasik ve country mutfak dolabı modelleri imalatı için Ankara daki mobilya atölyelerimizde yapılabilmektedir. Laminat parke malzemesi, istenilen kalınlık sağlanacak şekilde MDF plaka üzerine döşenir, alın ve yan kısımları seçilen malzeme ile gönye burun kesim olacak şekilde hazırlanır. Mutfak kapağı dışında,  mutfak tezgahı da aynı malzemeden aynı şekilde yapılabilir. CAGGA olarak mutfak dolabı modelleri ‘ne lake boya ve üst yüzey işlemlerine göre farklı görünümler verebiliyoruz. Eskitme veya patine denilen boya uygulamaları ile Ankara da uyguladığımız güncel projeleri intagram dan takip edebilir, Mutfak dolabı imalat standartlarımıza buradan ulaşabilir, siniz.