LUXURY - Mutfak Dolabı Modelleri

Ankara da imalatını yaptığımız luxury ve vintage mutfak dolabı modelleri uygulamalarımız tamamen kendi üretimimizdir. Luxury mutfaklar klasik, country, vintage mutfaklarla benzer özellikler göstermektedir. Modellerimizde kullanılan kapak modeli, dolap taçı, kapak kulbu,ve uygulama şekline göre görünüm olarak farklılaşırlar. Çoğu zaman bu tip modeller country ve vintage mutfak olarak da tanımlanırlar. Mutfakların karakteristik özelliği “baba” olarak tanımlanan dolap araları ile baş ve sonunda kullanılan ahşap malzeme ile klasik görünüm verilmesidir. 
Klasik mutfak dolabı kapak modelleri için kullanılan malzemeler ham masiften veya  MDF den yapılmaktadır. Luxury mutfaklarda da durum aynıdır. Buradaki farklılık boyama şeklinden kaynaklanmaktadır. Masif kapaklar için, meşe, kestane, ceviz, kavak tercih ediyoruz. MDF malzemesini ise işlenerek klasik formlar verilebiliyoruz. Bunun yanında, tek parça ağaçtan veya yan yana getirilerek oluşturulan luxury ve vintage modelleri de üretmekteyiz.
Luxury Mutfak Dolabı Modelleri İmalat Standartlarımız:
CAGGA klasik mutfak dolabı modelleri imalatları, kanserojen madde içermeyen ham maddeler kullanılarak %100 el işçiliğiyle yapılmaktadır. Ahşap kapaklı mutfaklar için, masif panel, masif parke ve lamine parke malzemesi, istenilen kalınlık sağlanacak şekilde MDF plaka üzerine döşenerek yapılabilmektedir. Alın ve yan kısımları seçilen malzeme ile gönye burun kesim olacak şekilde hazırlanmaktadır. Özellikle mutfağında %100 masif kapak ve gövde kullanımı isteyen müşterilerimiz için üretim imkanımız vardır. %100 masif malzeme, zaman içerisinde, aynı evlerimizdeki parkelerin zamanla açması gibi sorunlara neden olabilir. Ancak bu modellerde oluşan bu kusurlar zaman içerisinde daha hoş gözükmesini sağladığından eskidikçe güzelleşirler.
Laminat parkeden luxury vintage mutfak dolabı modelleri imalatı için Ankara daki mobilya atölyelerimizde yapılabilmektedir. Laminat parke malzemesi, istenilen kalınlık sağlanacak şekilde MDF plaka üzerine döşenir, alın ve yan kısımları seçilen malzeme ile gönye burun kesim olacak şekilde hazırlanır. Mutfak kapağı dışında,  mutfak tezgahı da aynı malzemeden aynı şekilde yapılabilinir.
Luxury vintage mutfak dolabı modelleri ‘ne lake boya ve üst yüzey işlemlerine göre farklı görünümler verebiliyoruz. Eskitme veya patine denilen boya uygulamaları ile Ankara da uyguladığımız güncel projeleri intagram dan takip edebilir, Mutfak dolabı imalat standartlarımıza buradan ulaşabilirsiniz. Modern mutfaklardaki asma dolap mantığı, luxury modelimizde yerini lükens ayaklara bırakır. Luxury’de ada mutfak anlayışı, yuvarlak klasik ayaklı bir masa ile kusursuz birleştirilmiştir.