BENN - Kulpsuz Mutfak Dolabı

CAGGA Ankara BENN, Kulpsuz mutfak dolabı modelleri  tam bir fikir ürünüdür. Mutfak dolabı tasarımlarımız arasında en iddialı modellerimiz arasındadır. Tasarımı yapılırken kullanıcı ihtiyaçları göz önüne alınmıştır. BENN modelinin detayları diğer CAGGA mutfaklarında da ilham kaynağı olmuştur. Fikir tamamen CAGGA mutfak dolabı markası na aittir.
Sıra dışı Mutfak Dolabı ‘na Sıra Dışı Gövdeden Kulplu Detaylar Ankara da CAGGA da.
Hiç düşündünüz mü? Örneğin, yemek yaparken elleriniz yağlandı veya ellerinize yemek bulaştığı için kulbu tutmak istemiyorsunuz. Ancak çekmece içerisindeki tencereye de ulaşmanız gerekiyor. Ne yapardınız? CAGGA Ankara düşündü ve size ayağınızla açabileceğiniz kulpsuz mutfak dolabı modelleri üretti desek? Yanlış duymadığınız, gerçekten oluşturduğumuz detay ile tencerenize ulaşabilirsiniz. CAGGA mutfak dolabı markası dolapları fikir ürünleridir. Gerçekten mutfak kullanıcısı dostudur.
CAGGA ‘nın Ankara ‘da kendi atölyesinde imal ettiği BENN kulpsuz mutfak dolabı modelleri ‘nde kulp detayları alışılmışın dışında tamamen kendi çizgisine uygun olarak gövdeden kulplu tasarlanmıştır. CAGGA dünyada eşi olmayan, ayak kullanılarak açılabilen mutfak dolabı anlayışını yaratan mutfak dolabı markası dır.
CAGGA Ankara mutfak dolabı markası ‘na özel kulpsuz özel aydınlatma detaylı üst mutfak dolabı modelleri ise başka bir tasarım fikridir. BENN modeli tamamen elinizi kullanmadan dolap açma imkanının yaratılması üzerine tasarlanmıştır. El kullanımı dışında dirsek ve bilek kullanımı bu modelimizde pas geçilmemiştir. Nasıl mı? Yemek yaparken, yemek yapmak için gereken işlemler sırasında bilek dirsek ve ayaklarımızın etkilenmediğini tespit ettik. O zaman geriye sadece bu kısımları kullanarak dolap kapağı açabilme yollarını aradık. Çıkan sonuç ise ben ‘im mutfağım BENN ‘di.
BENN gövdeden kuplu mutfak dolabı modelleri ayak dirsek ve bilek kullanımı ile açılabilmesi için CAGGA Ankara da tasarlandı. Bileğiniz veya dirseğinizle ile dokunduğunuzda açılabilen BLUM mekanizmaları sayesinde kulp ihtiyacı ortadan kaldırıldı. Ama bu CAGGA ya ve BENN mutfağa yetemezdi.
Bulaşık makinesini dolap içerisine alarak yerden yükseltmemiz gerektiğini de düşündük. Neden mi? Sorusuna, Siz hiç yüksekte olan bulaşık makinesi kullanımının konforunu yaşadınız mı? Sonucuna ulaştık. Mutfak tasarımında esas olan eğilmemek olmalıydı. Bu yüzden, bulaşık makinesini eğilmeden açabileceğimiz bir yüksekliğe koymamız gerekiyordu. Gerekeni yaptık ve Ankara da kulpsuz mutfak dolabı modelleri ‘ne yeni bir nefes getirdik. ETNA modelimiz yaratıldı.