DEPPO - Kiler Odalı Mutfak Dolabı

Kilerli mutfak dolabı modelleri son yıllarda sıkça tercih edilmektedir. Geniş ve büyük mutfaklarda kullanılan buzdolabı derinlikleri genelde tezgah derinliğinden fazla olmaktadır. Bu nedenle buzdolabı önde durmaktadır. Görsel olarak iyi tasarlanmış bir mutfak yerleşiminde bu istenmeyen bir durumdur. Kiler odalı mutfak modelleri yerleşimlerinde bu durumun önüne geçilmektedir. Mutfakta kiler kullanımı ile çok iyi depolama alanları sağlanmaktadır. Mutfakta kullanılan bir çok malzeme bu alanlar içinde konumlandırılabilir.
Kiler odalı mutfak dolabı modelleri yerleşimi yapılırken, kiler odası içerisinde rahat hareket imkanı sağlanmalıdır. Kullanım için gerekli alan tespit edilmelidir. Aksi taktirde kullanışsız bir alana sahip olabilirsiniz. Bu nedenle mutfakta kiler kullanımı için, kiler alanı tasarlanırken çok dikkatli olmalı, ihtiyaca kolayca ulaşım sağlanmalıdır. 
CAGGA Kilerli Mutfak Dolabı Modelleri
Kilerli mutfak dolabı modelleri ‘mizin tamamı aydınlatmalıdır. Aydınlatma detayımız raflarda veya dolabın yanında konumlandırılır. Kiler odası kapağı açıldığında yanan led aydınlatmalar, sensörlü veya düğmelidir. Bu şekilde kullanım sırasında sürekli aydınlatma sağlanmıştır. Kilerlerde genel olarak, kavanoz gibi tabanı küçük boyu yüksek objeler yer alır. Bu tür objeler, devrilmeye çok yatkındır. Yerleşim veya temizlik sırasında da düşme olasılıkları çok yüksektir. Bu nedenle CAGGA kiler odalı mutfak dolabı yerleşimlerinde düşmeyi önleyici düşmeyi önleyici özel profilli raflar kullanılır. Köşe dolap modülü tek parça yapıldığından raflar köşede tek parça olduğunda kullanım kolaylığı sağlanmıştır. Farklı ölçüdeki raf derinlikleri ile mutfak eşyası depolama çeşitliği arttırılmıştır.
Kilerli mutfak dolabı modelleri özellikle “L” tipi mutfakların köşe alanlarda kullanıldığında çok daha fayda sağlar. Mutfak dolapları için köşe çözümleri için geliştirilen birçok mekanizma olmasına rağmen, bu mekanizmaların kullanımları sıkıntılıdır. Köşede ulaşılamayan kısımlar nedeni ile temizliği zordur. Yanlış kullanım sonucunda kolayca bozulurlar. Üretmiş olduğumuz kiler odalı mutfak dolabı modellerimizde dolap gövdesine entegre priz bulunmaktadır. Bu sayede kiler odası içerisinde küçük ev aletlerinin çalışmasını da sağlıyoruz. Kiler yerleşimleri sayesinde üst dolap kullanım zorluğunun da önüne de geçebiliyoruz. Mutfak üst dolaplarına ulaşmak için uzanmak gerekir. Kiler odalarında bu durum yoktur. Üst dolaba ulaşımınızı engelleyen tezgah derinliği olmadığı için, ihtiyacınız olan malzemeyi rahatça uzanarak alabilirsiniz. Güncel kilerli mutfak uygulamalarımızı instagram adresimizden takip edebilirsiniz.