Oda Kapısı İmalatı

İnternetten bulabileceğiniz, en iyi oda kapısı , en yeni oda kapısı, modern oda kapısı, klasik oda kapısı, göbekli oda kapısı, yüksek oda kapısı, lake oda kapısı, ahşap oda kapısı vb. kapı modelleri ‘nin imalatı ‘nı Ankara da kendi atölyelerimizde yapabiliyoruz. CAGGA oda kapı standartları, kapı kanadının yapılış şekline göre üç farklı, kapı kasası yapılış şekline göre iki farklı şekilde belirlenmiştir.
CAGGA oda kapı imalatı ve modelleri kanserojen madde içermeyen ham maddeler kullanılarak %100 el işçiliğiyle Ankara da yapılmaktadır. Kapı kasaları tutkallı ve vidalanmış olarak boya işlemi yapılmaktadır. Bu sayede sağlamlığı konusunda şüpheye yer yoktur. Oda kapılarımızı ortalama kalınlığı 47-48 mm. dir. Bu kalınlık ile piyasadaki en iyi oda kapısı imalatını yaptığımızı biliyoruz.
Oda Kapı İmalatı, Ankara Siteler adresinde, kendi mobilya imalat atölyelerimizde imal ediyoruz. Web sitemizde gördüğünüz, oda kapısı modelleri ‘nin tamamı kendi üretimimiz dir. Güncel uygulamalarımızı instagram sayfamızdan takip edebilirsiniz.
Oda Kapı Modelleri Kapı Kanadı ve Kasasına Göre CAGGA Standartları
1.    Düz oda kapısı kapı modelleri mizde, 37 mm kağıt petek dolgu hazırlanan ahşap çerçeveye tel zımba ile sabitlenir. Bu kısımdaki ahşap bölümler MDF malzeme ile kaplanır. CAGGA düz kapı modellerini benzer kapı modellerinden detay olarak en büyük fark budur. Ahşap kısımların MDF ile kaplanmasının nedeni, ahşabın zamanla kendini çekmesi sonucu ortaya çıkan görsel sıkıntılar ve boya atmalarının önüne geçebilmektir. Hazırlanan kusursuz iç bölüm üzerine çift taraflı olarak 6mm kalınlığındaki MDF malzeme preslenir. Presleme sonucu ortaya çıkabilecek kusurları ortadan kaldırmak için, oda kapılarımız kontak makinesi dediğimiz geniş bir zımpara makinesinden geçirilerek, kusursuz kapı alt yapısı oluşturulur. Düz modellerimiz üst yüzeyde kullanılacak malzemeye göre, mat lake , parlak lake , ahşap kaplamalı oda kapısı olarak üçe ayrılır. CAGGA oda kapısı kanadı kalınlığı yaklaşık 47mm’ dir. Ülkemizde üreticelerin %75 ‘i 38 mm, %24 ise 42 mm kapı kanadı üretimi yapmaktadır.
2.    Göbekli oda kapısı modelleri imalatı Ankara: Göbekli kapılarımız iki farklı şekilde yapılmaktadır. Arzu edilen görsele göre, 12mm MDF + 24 mm ahşap panel + 12 mm MDF malzeme üst üste sıkıldıktan sonra, CNC yardımı ile istenilen motif üzerine işlenir veya kapı serenleri dediğimiz alt üst ve yan parçalar ile göbek kısımları ayrı ayrı hazırlandıktan sonra birleştirilir. Göbekli modellerimiz üst yüzeyde kullanılacak malzemeye göre, mat lake, parlak lake, ahşap kaplamalı oda kapısı olarak üçe ayrılır.
3.    Göbekli ve çıtalı oda kapısı modelleri imalatı Ankara: Bu modelimizin tüm detay çözümlemeleri CAGGA tarafından yapılmıştır. Üretim detayımızı koruma adına burada üretim detayı verilmemiştir. Bu kapı kanadımızın ağırlığı yaklaşık 60kg olup, ses yalıtım özelliği son derece fazladır.
4.    Tek taraflı ayarlı oda kapısı modelleri kasası imalatı Ankara: Kapı kasası hazırlanırken, pervaz kısmının kapı kanadı tarafındaki pervaz kasaya sabitlenir. Ayarlı kapı pervazı tek taraflıdır.
5.    Çift taraflı ayarlı oda kapısı modelleri kasası imalatı Ankara: Kapı kasası hazırlanırken, pervaz kısmı her iki taraftan da ayar yapılabilmesi için hareketlidir.