STREAM - Yüksek Boylu Uzun Kapı

En iyi en yeni modern klasik göbekli yüksek tasarım lake ahşap oda kapısı vb. kapı modelleri ‘nin imalatı ‘nı Ankara da kendi atölyelerimizde yapabiliyoruz. CAGGA oda kapısı standartları, kapı kasa ve kanadını yapılış şekline göre ayrılır. Kapı kanadı şekline göre üç, kapı kasası yapılış şekline göre iki farklı şekilde yapılmaktadır.
CAGGA uzun oda kapısı imalatı ve modelleri kanserojen madde içermemektedir. %100 el işçiliğiyle Ankara da yapılmaktadır. Kapı kasaları tutkallı ve vidalanmıştır. Blok olarak boya işlemi yapılmaktadır. Bu sayede sağlamlığı konusunda şüpheye yer yoktur. Oda kapılarımızı ortalama kalınlığı 47-48 mm. dir. Bu kalınlık ile piyasadaki en iyi oda kapısı imalatını yaptığımızı biliyoruz.
Yüksek oda Kapısı İmalatı nı Ankara Siteler adresinde kendi mobilya imalat atölyelerimizde imal ediyoruz. Web sitemizde gördüğünüz, oda kapısı modelleri ‘nin tamamı kendi üretimimiz dir. Güncel uygulamalarımızı instagram sayfamızdan takip edebilirsiniz.
Uzun Oda Kapısı Modelleri Kapı Kanadına ve Kasasına Göre CAGGA Standartları
1.    Düz yüksek oda kapısı modelleri imalatı : Düz kapı modellerimizde, 37 mm kağıt petek dolgu hazırlanan ahşap çerçeveye tel zımba ile sabitlenir. Bu kısımdaki ahşap bölümler MDF malzeme ile kaplanır. Ahşap kısımların MDF ile kaplanmasının nedeni, ahşabın zamanla kendini çekmesi sonucu ortaya çıkan görsel sıkıntılar ve boya atmalarının önüne geçebilmektir. Hazırlanan kusursuz iç bölüm üzerine çift taraflı olarak 6mm kalınlığındaki MDF malzeme preslenir. Presleme sonucu ortaya çıkabilecek kusurları ortadan kaldırmak önemlidir. Bu nedenle oda kapılarımız kontak makinesi dediğimiz geniş bir zımpara makinesinden geçirilir. Kusursuz oda kapısı için baya alt yapısı oluşturulur. Düz oda kapısı modellerimiz üst yüzeyde kullanılacak malzemeye göre, mat lake, parlak lake, ahşap kaplamalı oda kapısı olarak üçe ayrılır. CAGGA oda kapısı kanadı kalınlığı yaklaşık 47mm’ dir. Ülkemizde üreticelerin %75 ‘i 38 mm, %24 ise 42 mm kapı kanadı üretimi yapmaktadır.
2.    Göbekli yüksek oda kapısı modelleri imalatı : Göbekli oda kapılarımız iki farklı şekilde yapılmaktadır. Arzu edilen görsele göre, 12mm MDF + 24 mm ahşap panel + 12 mm MDF malzeme üst üste sıkıldıktan sonra, CNC yardımı ile istenilen motif üzerine işlenir veya kapı serenleri dediğimiz alt üst ve yan parçalar ile göbek kısımları ayrı ayrı hazırlandıktan sonra birleştirlir. Göbekli oda kapısı modellerimiz üst yüzeyde kullanılacak malzemeye göre, mat lake oda kapısı, parlak lake oda kapısı, ahşap kaplamalı oda kapısı olarak üçe ayrılır.
3.    Göbekli ve çıtalı uzun oda kapısı modelleri imalatı : Bu modelimizin tüm detay çözümlemeleri CAGGA tarafından yapılmıştır. Üretim detayımızı koruma adına burada üretim detayı verilmemiştir. Bu kapı kanadımızın ağırlığı yaklaşık 60kg olup, ses yalıtım özelliği son derece fazladır.
4.    Tek taraflı ayarlı yüksek oda kapısı modelleri kasası imalatı : Kapı kasası hazırlanırken, pervaz kısmının kapı kanadı tarafındaki pervaz kasaya sabitlenir. Ayarlı kapı pervazı tek taraflıdır.
5.    Çift taraflı ayarlı yüksek oda kapısı modelleri kasası imalatı : Kapı kasası hazırlanırken, pervaz kısmı her iki taraftan da ayar yapılabilmesi için hareketlidir.