SIMI - Özel Tasarım Ahşap Merdiven

En yeni ve sıra dışı merdiven fikirleri modelleri imalatı Ankara Siteler adresinde, kendi mobilya imalat atölyelerimizde yapılmaktadır. Web sitemizde gördüğünüz, ahşap, klasik, modern, vintage merdiven modelleri ’nin tamamı kendi imalatımız olup, süpürgelik detayı için kullandığımız motifler firmamıza aittir.
En yeni klasik merdiven modelleri  ismini uygulanan korkuluk şeklinden almaktadır. Ankara da imal ettiğimiz ahşap merdiven korkulukları, tornadan geçirilerek arzu edilen motif verilir. Uygulama şekli olarak, merdiven basamağına tekli veya çiftli olacak şekilde yapılabilinir.
En yeni modern merdiven fikirleri uygulamalarımız, isteğe bağlı olarak farklı şekilde olabilmektedir. Merdiven iskeleti olmayan merdivenler için sağlam bir duvara ve sağlam demir bir konstrüksiyona ihtiyaç vardır. Bu uygulama Ankara da uygulamasını yaptığımız ahşap merdiven modellerimiz için de geçerlidir. Modern merdiven korkuluklarında genellikle cam tercih edilmekle beraber, korkuluk olarak merdiven basamağından tavana kadar uzanan çelik halatlarla da istenilen görsele ulaşılabilinir.
En Yenin Vintage merdiven fikirleri modelleri uygulamaları için, uygulanacak mekandaki ana fikre uygun çizgilerin özellikle merdiven babalarında bulunması çok önemlidir. Ankara da yaptığımız ahşap merdiven uygulamalarımızı instagram adresimizden takip edebilirsiniz. 
CAGGA En Yeni Merdiven Modeli Üretim Standartları:
CAGGA en yeni ve sıra dışı merdiven fikirleri modelleri imalatları Ankara da, kanserojen madde içermeyen ham maddeler kullanılarak %100 el işçiliğiyle yapılmaktadır. Basamaklar için, masif panel, masif parke ve lamine parke malzemesi, istenilen kalınlık sağlanacak şekilde MDF plaka üzerine döşenir. Alın ve yan kısımları seçilen malzeme ile gönye burun kesim olacak şekilde hazırlanır.
Tüm merdiven basamaklarında olduğu gibi, özellikle %100 masif kullanımından kaçılması tavsiye olunur. %100 masif malzeme, zaman içerisinde, aynı evlerimizdeki parkelerin zamanla açması gibi sorunlara neden olabilir. Bu nedenle CAGGA olarak, işçiliği fazla olmasına rağmen, form değiştirmeyen bir malzeme olan MDF üzerine ahşap merdiven için istenilen malzemeyi tutkal ile sabitlemeyi daha doğru buluyoruz. Ankara da imalatını yaptığımız en yeni ve sıradışı merdiven fikirleri modelleri üretim detayında kullanıyoruz.
Laminat merdiven basamağı için, laminat parke malzemesi, istenilen kalınlık sağlanacak şekilde MDF plaka üzerine döşenir, alın ve yan kısımları seçilen malzeme ile gönye burun kesim olacak şekilde hazırlanır. Merdiven kısımları merdiven basamağı ile aynı malzemeden veya MDF malzeme ham olarak kullanılarak yapılır. Ham MDF istenilen renge boyanır. Merdiven basamaklarının duvar ile birleştiği kısımda, merdiven tarzına uygun olacak şekilde klasik, modern lake süpürgelik veya lake limonluk uygulaması yapılır. Ankara da uygulamasını yaptığımız en yeni ve sıradışı merdiven fikirleri modelleri kendi üretimimizdir.