Modern Mutfak Dolabı Modelleri

CAGGA Ankara Modern mutfak dolabı modelleri genel olarak düz kapaklı, kullanımı kolay modelleridir. Kulplu, kulpsuz, bazalı veya bazasız olarak üretilmektedir. CAGGA nın modern mutfak anlayışına getirdiği farklılığı modellerimizde görebilirsiniz. CAGGA olarak, kullanıcı odaklı tasarımı yapılan mutfaklarımız, kullanıcı arzu ve istekleri tam olarak anlaşıldıktan sonra yapılmaktadır. Mutfak dolabı yerleşimi yapılırken buzdolabı-eviye-ocak arasındaki iş akış süreci her zaman göz önünde bulundurulur. 
Modern mutfak dolabı modelleri için seçilen ankastre cihazların doğru konumlandırılması gerekmektedir. Burada dikkat edilmesi gereken husus cihazlara sağdan ve soldan ulaşılabilir konumun sağlanabilmesidir. Duvara bitişik ocak, fırın, bulaşık makinesi ve buzdolabı yerleşimlerinden mutfak dolabı tasarımı yapılırken kaçınılmalıdır.
Modern Mutfak Dolabı Modelleri Modern Mutfaklar ‘ın Tasarımındaki Püf Noktalar
Modern mutfaklar için mutfak tasarımı yapılırken, ocağın her iki tarafında bırakılacak tezgah alanı, taşan ve sıçrayan yemek artıklarının kolayca temizlenmesi, tencere saplarının rahatlıkla dönebilmesi açısından önemlidir. Ocak seçimi yapılırken kullanımımıza uygun seçeneği belirlemek gerekmektedir. Genellikle aynı anda ikiden fazla pişirme işlemi yapılıyorsa, ocak göz aralıklarının geniş olduğu modeller seçilmelidir.
Tüm modeller gibi, modern mutfak dolabı modelleri için de fırının duvar dibinde olması, fırın tepsisine rahat ulaşmamızı engellediğinden kazalara ve pişen yemekten sıçrayan yağların duvarı kirletmesine neden olabildiğinden duvara yakın olmamalıdır. Ayrıca fırınlardan çıkan sıcak tepsiyi koyabilecek tezgahın da mutfak dolabı tasarımı yapılırken düşünülmesi gerekmektedir. Fırın seçimi yapılırken kullanımı ve temizliği kolay ürünlerin seçilmesi önerilir. .
Modern mutfak dolabı modelleri için buzdolabı konumlandırması çok önemlidir. Buzdolabı kapağı açıldığında içerisindeki sepetlerin kolayca çıkarılabilmesi sağlanmalıdır. Duvara bitişik ve kapağı duvara doğru açılan buz dolaplarında dolap içerisindeki sepetler çıkarılamadığından buzdolabı temizliğinde zorluklar yaşanmaktadır. Mutfak yerleşimlerinde buz dolabı kapak açılış yönü ön hazırlık tezgahına doğru olmalıdır. Modern mutfaklar genel olarak temizliği kolay mutfaklardır. Pişirme süreci boyunca davlumbaz veya aspiratör kullanılarak yağ buharının zararlı etkilerinden mutfak dolabı ‘nı korumak mümkündür. Günümüzde karbon filtre takılabilen davlumbaz ve aspiratörler sayesinde baca bağlantısına gerek kalmaksızın yağ buharının etkileri önlenebilmektedir. Unutulmamalıdır ki bu cihazlar içerideki yemek kokusunu dışarı atan cihazlar değil, yağ buharını çeken cihazlardır. Yemek kokusunu kısmen engellemektedir.
Modern Mutfaklar ‘da Baza Kullanımı
Mutfak alt dolapların gerektiğinde bazasının çıkartılarak mutfak dolabı altlarının temizlenebilmesi sağlanmalıdır. Modern mutfaklarımız içerisinde bazasız altı tamamen açık mutfaklarımızı tercih edebilirsiniz. Üst dolaplar ile tavan arasında mutlaka temizlik yapılabilecek boşluk bırakılmalı, tavana sıfır üst dolap yerleşimi yapılmamalıdır. Özellikle Ankara ‘da uygulamasını yaptığımız modern mutfak dolabı modelleri mizi instagram dan takip edebilirsiniz.
En Yeni Modern Mutfak Modelleri
Tamamen kulpsuz ve alt dolapların ayak yardımı ile açılması sağlandı. %100 CAGGA dizayn ürünüdür. Uçan masası 500 Kg taşıma kapasitesinde olup, altı tamamen boştur. Yemek masası olarak kullanma imkanı sunulmuştur.