CLASSIC - Klasik & Göbekli Kapı

CAGGA Ankara için göbekli klasik veya country veya vintage kapı modelleri çoğunlukla aynı oda kapısı modelini tanımlar. Bu kapılar, adından da anlaşılabileceği gibi eskiden günümüze kadar çizgisini koruyabilmiştir. Zaman içerisinde imalat şekli değişse de genel görünüşleri değişmemiştir. Kapı modelleri için Ankara ‘da üretimini yaptığımız kapılarımızın üst kısmında kullandığımız malzemeye göre isim vermekteyiz. Örneğin, ahşap kaplama kullanırsak ahşap kaplamalı göbekli kapı diyoruz. Eğer lake boya yapılırsa ismi göbekli lake kapı oluyor. Bu sayfamızda sizlere yaptığımız uygulamalar hakkında bilgi vermek istiyoruz.
Göbekli klasik kapı modelleri ‘nde kapı kanadı ahşap kaplamalı olarak üretilebildiği gibi ham halde üretildikten sonra lake boyama da yapılabilir. Bunun dışında ekonomik olması adına normal oda kapısı kanadı üzerine ahşap çıta çakılarak klasik görünüm verebiliyoruz. Ankara da uygulamasını yaptığımız country göbekli oda kapısı modelleri için instagram sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. POSMODERN kapımızı görmenizi de tavsiye ederiz.
Klasik Göbekli Country Oda Kapı Modelleri İmalat Standartları:
Kapı kasalarımız, kapı kanadı modeline göre farklılık gösteren kalınlıklarda mdf olarak imal edilmektedir. Kasa üzerine istenilen ahşap kaplama veya lake boya uygulaması yapılır. Lake uygulamalarımızda klasik göbekli kapı modelleri ‘nin tamamı için Ankara da kendi boya atölyemizde eskitme boya uygulaması da yapılabilir. Kapı kanadı kalınlığı ortalama 47-48 mm kalınlıkta olup, yaklaşık 50-70 kg ağırlığında imal edilmektedir. Vintage kapılarımız yaklaşık 100kg civarına ulaşmaktadır. Halk arasında “kapı gibi” tabiri ürünlerimiz için kesinlikle yerinde bir yakıştırmadır. 
Tüm lake uygulamalarımızda olduğu gibi, klasik göbekli country vintage kapı modelleri de aynı satandartda  Ankara da kendi atölyelerimizde boyanmaktadır. Üst yüzey işlemi lake olan modellerimizde mat uygulamalar için yedi, parlak uygulamalar için onüç kat boya atılmaktadır. Kullanılan boya markası SAYERLACK olup, dünyanın tartışılmaz en iyi mobilya boyasıdır. Atölyelerimizde imalatı tamamlanan ürünler, tozsuz bir ortama alınır. Burada ilk önce astar boya uygulaması yapılarak, gözden kaçan kusurlar varsa tamamlanır. Tekrar astar ile doldurulur. Zımpara işlemi bittikten sonra zemin son kat boyaya hazırlanır. Son kat boyası atılır. En son olarak pürüz kırma işlemi yapılır ve ambalajlanır. Kapılarımız aynı zamanda otel projelerinde yanmaz kapı sertifikası verilerek kullanılmaktadır.