GLOSS - Cam Korkuluklu Modern Merdiven

En yeni modern merdiven modelleri arasında, cam korkuluklu merdiven modelimiz GLOSS, parlak cilalı, ahşap veya ahşap kaplamalı merdiven basamakları, beyaz renkli rıhtlarla belirgin hale getirilmiştir. Ahşap merdiven imalatımız Ankara da yapılmaktadır. “Cam merdiven korkuluğu” temperli cam olup gerekli sağlamlık sağlanmıştır. Fiyatları, ahşap korkuluk fiyatlarına göre hemen hemen aynı maliyette olabilmektedir. Merdiven korkuluk detayı doğru planlanmalıdır. Cam doğası gereği şeffaf olduğu için mekanlarda hem ışık oyunlarına hem de daha ferah mekanların yaratılmasında iç mimarinin vazgeçilmez malzemesidir.
Web sitemizdeki görseller, kendi yaptığımız uygulamalara aittir. Ev tadilatı ve tasarımı sırasında en ince ayrıntısına kadar detay çalışması yapılır. Cam korkuluklu merdiven in basamağı, cam merdiven korkuluğu ve lake süpürgelik imalatlarımız Ankara Siteler adresinde, kendi mobilya imalat atölyelerimizde yapılmaktadır. Web sitemizde gördüğünüz, en yeni modern merdiven modelleri ’nin tamamı kendi imalatımız olup, süpürgelik detayı için kullandığımız motifler firmamıza aiitir. Merdiven modelleri isimlerini kullanılan merdiven korkuluğu şekline göre alır.
Klasik merdivenler, ismini uygulanan korkuluk şeklinden almaktadır. Ahşap merdiven korkulukları, tornadan geçirilerek arzu edilen motif verilir. Uygulama şekli olarak, merdiven basamağına tekli veya çiftli olacak şekilde yapılabilir. Cam korkuluklu merdiven üzerine kullanılabilecek klasik motiflerle modern klasik arası farklı bir görsele ulaşılabilir.
Modern merdivenler uygulamalarımız, isteğe bağlı olarak farklı şekilde olabilmektedir. Merdiven iskeleti olmayan merdivenler için sağlam bir duvara ve sağlam demir bir konstrüksiyona ihtiyaç vardır. En yeni modern merdiven modelleri korkuluklarında genellikle cam korkuluklu merdiven uygulamaları tercih edilmektedir. Bunun yanında, korkuluk olarak merdiven basamağından tavana kadar uzanan çelik halatlarla da istenilen görsele ulaşılabilinir.
Vintage merdiven uygulamaları için, uygulanacak mekandaki ana fikre uygun çizgilerin özellikle merdiven babalarında bulunması çok önemlidir. Cam korkuluklu merdiven uygulamaları bazı kısımlarda kullanılarak modern merdiven modelleri esintileri yaratılabilir.
CAGGA Merdiven Basamağı ve Cam Merdiven Korkuluğu Üretim Standartları:
CAGGA cam korkuluklu en yeni modern merdiven modelleri imalatları, kanserojen madde içermeyen ahşap ham maddeler kullanılarak %100 el işçiliğiyle Ankara da yapılmaktadır. Ahşap merdiven basamağı için, masif panel, masif parke ve lamine parke malzemesi, istenilen kalınlık sağlanacak şekilde MDF plaka üzerine döşenir, alın ve yan kısımları seçilen malzeme ile gönye burun kesim olacak şekilde hazırlanır. Özellikle %100 masif kullanımından kaçılması tavsiye olunur. %100 masif malzeme, zaman içerisinde, aynı evlerimizdeki parkelerin zamanla açması gibi sorunlara neden olabilir. Bu nedenle CAGGA olarak, işçiliği fazla olmasına rağmen, form değiştirmeyen bir malzeme olan MDF üzerine ahşap merdiven için istenilen malzemeyi tutkal ile sabitlemeyi daha doğru buluyor, ahşap merdiven basamağı üretim detayında kullanıyoruz.Yazının devamı buradan görebilirsiniz. Güncel uygulamalarımızı instagram dan takip edebilirsiniz.